Acer [5]
 Asus [3]
 California Access [6]
 Clevo [2]
 COMPAQ [7]
 CTX [2]
 Dell [10]
 Digital [3]
 EuroCom [8]
 Fujitsu [5]
 GeriCom [2]
 Hewlett-Packard [6]
 Hyundai [1]
 IBM [12]
 Inne [1]
 NEC [3]
 Olivetti [1]
 Pablo [3]
 Panasonic [3]
 Portocom [4]
 PowerNote [1]
 Samsung [1]
 Siemens-Nixdorf [4]
 Sony [3]
 Toshiba [16]
 Tulip [1]
 TwinHead [14]
 Vobis [2]
 Zenith [3]

Uniwersalna stacja dokująca BELKIN F5U273


    Firma Belkin wyprodukowała interesujące urządzenie dla posiadaczy laptopów. Jest to multimedialna stacja dokująca o handlowej nazwie High-Speed Docking Station, która pozwala po podłączeniu jednego kabla na dostęp do wszystkich urządzeń peryferyjnych na biurku takich jak monitor, głośniki Surround, klawiatura, mysz, sieć, skaner, drukarka, zewnętrzny dysk twardy, itp.

     Laptopy nie są najbardziej wygodne do pracy przez cały czas (nisko monitor, niewygodna klawiatura). Stacja dokująca oferuje nam kompromis między wygodą pracy przy biurku a mobilnością. To niesamowite ułatwienie kiedy podłączając do laptopa jeden kabel zamieniasz go w komputer stacjonarny i od razu masz do dyspozycji wszystkie urządzenia na biurku bez czasochłonnego podpinania wszystkich kabli. W ten sposób możesz używać jednego komputera cały dzień bez konieczności przesiadania się z laptopa na stację roboczą.
     High-Speed Docking Station pracuje z systemami Windows XP i Vista. Instalacja z płyty CD przebiega szybko i urządzenie jest gotowe do pracy już po kilku minutach.
     Stację podłączamy przez złącze Express Card, którego transmisja danych jest cztery razy szybsza niż standard USB. Zapewnia to większą stabilność i pewność pracy całego systemu. Niestety port Express Card nie jest jeszcze niestety tak popularny i nie każdy nawet nowy laptop je posiada, więc do starszych laptopów tej stacji nie podłączymy.
     Obudowa prezentuje się na biurku bardzo dobrze, ma nowoczesny design, trochę inspirowany wzornictwem Apple. Stoi w pozycji pionowej więc zajmuje niewiele miejsca. Urządzenie posiada pięć portów USB 2.0, z czego dwa na górze obudowy, bardzo wygodne rozwiązanie dla pendrive. Dobre rozmieszczone porty oraz diody na przednim panelu.Najbardziej jednak ciekawym bajerem jest możliwość podłączenia dodatkowego monitora, który może pracować w trzech różnych trybach:
- Primary Video Mode: ustawia zewnętrzny monitor jako podstawowy, monitor w laptopie zostaje wyłączony
- Extended Video Mode: monitor zewnętrzny jako dodatkowy monitor, powiększa to obszar roboczy pulpitu na dwa monitory. Takie rozwiązanie pozwala przenosić okna między monitorami, uruchamiać aplikacje rozszerzone na dwa monitory lub na przykład pracować na monitorze laptopa a na zewnętrznym oglądać film
- Mirror Video Mode: oba monitory wyświetlają ten sam obraz

     Własna karta graficzna wbudowana w tą stację dokującą pozwala zastąpić kartę w laptopie jeżeli tą mamy za słabą do naszych potrzeb. Jakość obrazu w rozdzielczości 1600 x 1200 prezentuje się bez zastrzeżeń.

Stacja udostępnia złącza:
- port sieciowy RJ-45
- wyjście VGA / DVI na dodatkowy monitor
- wejście Audio Line In
- wyjście Audio 5,1 surround
- cyfrowe audio S/PDIF
- porty USB x 5


[zobacz pozostałe]

 
Artykuły Linki Pomoc
Akcesoria do laptopów
Porady dla użytkowników
Testy laptopów
Używane laptopy
ThinkWiki
Notebookcheck
Forum
Aktualności
Kontakt
Copyright © notebook.co.pl All Rights Reserved