Acer [5]
 Asus [3]
 California Access [6]
 Clevo [2]
 COMPAQ [7]
 CTX [2]
 Dell [10]
 Digital [3]
 EuroCom [8]
 Fujitsu [5]
 GeriCom [2]
 Hewlett-Packard [6]
 Hyundai [1]
 IBM [12]
 Inne [1]
 NEC [3]
 Olivetti [1]
 Pablo [3]
 Panasonic [3]
 Portocom [4]
 PowerNote [1]
 Samsung [1]
 Siemens-Nixdorf [4]
 Sony [3]
 Toshiba [16]
 Tulip [1]
 TwinHead [14]
 Vobis [2]
 Zenith [3]

rugby chellenge 3 download

Gra sportowa w której przyjdzie nam prowadzić własną drużynę. Pobierz pełna wersję gry Rugby Challenge 3 i wypróbuj ją już dziś.

downloaduj.pl
Zewnętrzna karta graficzna


    Przesyłanie sygnału video przez port USB jest możliwe. Jeśli posiadasz w swoim komputerze port USB 3.0, a nie masz wolnego złącza video i potrzebujesz podłączyć dodatkowy monitor na ratunek przychodzi urządzenie o nazwie Cirago UDA-3000 USB 3.0-HDMI-Adapter.

     Producentem tego interfejsu jest firma DisplayLink, która jako pierwsza opracowała rozwiązanie przesyłania sygnału video przez USB w sposób całkowicie programowy. Podłączając urządzenie do wolnego portu USB zyskujemy dodatkowy port video niezależny od istniejącej karty graficznej. Za generowanie obrazu odpowiedzialne są sterowniki, które producent na bierząco uaktualnia na swojej stronie internetowej.

     Obraz wygenerowany w ten sposób jest wystarczający, płynne odtwarzane są filmy nawet w wysokiej jakości. Przy generowaniu obrazu w grach może być pewien problem. Wszystko zależy to od rodzaju gry i oczywiście komputera, który musi poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem procesora.

     Teoretycznie przesyłanie sygnału przez port USB 2.0 też było możliwe ale jakość obrazu była rozczarowywująca. Cirago UDA-3000 jest kompatybilne również ze wspomnianym standardem USB 2.0 ale wystarczy to jedynie do takich zastosowań jak prace biurowe, pisanie dokumentów lub przeglądanie internetu natomiast oglądanie filmu nawet na youtube, przy pełnym ekranie już jest nie do zaakceptowania.

     W przypadku transmisji obrazu przez port USB jako danych, ogranicza nas przepustowość gdzie mimo wszystko port USB nie dorównuje portom dedykowanym do przesyłania sygnału video. Wyobraź sobie, że aby wygenerować obraz gry w ciągu sekundy potrzebujemy kilkadziesiąt klatek, każda klatka składa się około 2 milionów pixeli (dla obrazu HD), a każdy pixel musi mieć jeszcze swój własny kod koloru. Aby zoptymalizować ilość danych cały obraz musi być jeszcze kompresowany. Jak widać mimo tych trudności firmie DisplayLink udało się rozwiązać ten problem.

     Podsumowując, nie każdy laptop ma złącze HDMI, więc jeżeli chcesz podłączyć drugi zewnętrzny monitor to Ciargo UDA-3000 daje Ci taką możliwość nawet gdy masz tylko zintegrowaną kartę graficzną. Urządzenie jest małe i dlatego przyjazne do transportu np w torbie razem z laptopem. Dodatkowy plus zyskuje za swoją kompatybilność, kupując je mamy raczej pewność, że nam zadziała a podłączenie i konfiguracja jest bardzo łatwa. Jak widać nowy standard USB 3.0 dużo zmienia w tej dziedzinie w porównaniu do starszej wersji i w końcu można powiedzieć, że efekt jest zadawalający.


[zobacz pozostałe]

 
Artykuły Linki Pomoc
Akcesoria do laptopów
Porady dla użytkowników
Testy laptopów
Używane laptopy
ThinkWiki
Notebookcheck
Forum
Aktualności
Kontakt
Copyright © notebook.co.pl All Rights Reserved