Acer [5]
 Asus [3]
 California Access [6]
 Clevo [2]
 COMPAQ [7]
 CTX [2]
 Dell [10]
 Digital [3]
 EuroCom [8]
 Fujitsu [5]
 GeriCom [2]
 Hewlett-Packard [6]
 Hyundai [1]
 IBM [12]
 Inne [1]
 NEC [3]
 Olivetti [1]
 Pablo [3]
 Panasonic [3]
 Portocom [4]
 PowerNote [1]
 Samsung [1]
 Siemens-Nixdorf [4]
 Sony [3]
 Toshiba [16]
 Tulip [1]
 TwinHead [14]
 Vobis [2]
 Zenith [3]

Ramka cyfrowa z laptopa
     Jednym ze sposobów aby wykorzystać starego laptopa, który już nie nadaje się do normalnego użytkowania jest przerobienie go na ramkę cyfrową. Tak zbudowana ramka będzie zdecydowanie tańsza od oryginalnej jeżeli chcielibyśmy kupić w podobnym rozmiarze, po drugie będzie ładniejsza bo sami możemy sobie wybrać materiał i wzór ramki oraz co najważniejsze budowa takiego urządzenia da nam wiele satysfakcji.
     Jeżeli nie mamy "dawcy organów" to możemy kupić laptopa na aukcji, może mieć niekompletną obudowę i niesprawną klawiaturę bo i tak nie będzie nam potrzebna.
Tu dla przykładu ramka jest zrobiona na bazie laptopa Hewlett-Packard omnibook 5700 CT, który posiada procesor Pentium I 166MHz, 32 MB RAM, 12-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 800x600 i dysk twardy 3 GB.
     Oczywiście potrzebna będzie również drewniana rama dopasowana do rozmiarów matrycy lub listewki które można kupić w każdym sklepie z galanterią drewnianą. Drewnianą ramę można też pozyskać z innego obrazu których jest pełno w sklepach typu "Wszystko po 4 zł i nie tylko"

Najpierw należy ostrożnie i bez pośpiechu rozmontować laptopa.

Laptop frame


Teraz można przystąpić do umieszczenia matrycy notebooka w ramce na zdjęcie. Matryce ustawiany na zaplanowanym miejscu a następnie używamy 4 drewnianych rozpórek do unieruchomienia matrycy aby się nie przesuwała i była cały czas w tej samej pozycji.

Laptop frame


Instalacja elementów.

Laptop frame


I tak zbudowany głównych części (właściwie wszystko z wyjątkiem klawiatury, stacji dyskietek i akumulatora) do oryginalnego notebook i postanowiłem to po prostu całkowicie z powrotem dołączyć do ramki na zdjęcia :

Laptop frame


Ponadto musiałem naprawić w środku kilka pasków z drewna na wierzchu , więc nie może leżeć notebooka :

Laptop frame


pierwszego badania, po testach działa.

Laptop frame


Tak to wygląda już na półce.

Laptop frame


Do komputera została dołączona jeszcze karta bezprzewodowa, więc wgrywanie zdjęć i cała kontrola komputera odbywa się bezprzewodowo

Koszt takiej ramki do zdjęć:

- używany starego notebook 80 zł
- ramka 10 zł
- sklejka 5 zł
- dodatkowe części 7 zł
Daje to około 100 zł i masz cyfrowa ramka na zdjęcie z wyświetlaczem TFT o rozdzielczości 800x600, z dużym zapasem na dysku, siecią bezprzewodową, dzięki czemu można zdalnie kontrolować urządzenie za pomocą VNC i przesłać zdjęcia.


[zobacz pozostałe]

 
Artykuły Linki Pomoc
Akcesoria do laptopów
Porady dla użytkowników
Testy laptopów
Używane laptopy
ThinkWiki
Notebookcheck
Forum
Aktualności
Kontakt
Copyright © notebook.co.pl All Rights Reserved