Acer [5]
 Asus [3]
 California Access [6]
 Clevo [2]
 COMPAQ [7]
 CTX [2]
 Dell [10]
 Digital [3]
 EuroCom [8]
 Fujitsu [5]
 GeriCom [2]
 Hewlett-Packard [6]
 Hyundai [1]
 IBM [12]
 Inne [1]
 NEC [3]
 Olivetti [1]
 Pablo [3]
 Panasonic [3]
 Portocom [4]
 PowerNote [1]
 Samsung [1]
 Siemens-Nixdorf [4]
 Sony [3]
 Toshiba [16]
 Tulip [1]
 TwinHead [14]
 Vobis [2]
 Zenith [3]

lampy spotline

Darmowy projekt i wycena

1lampy.pl
Wady i zalety zakupu komputera przez internet
Zakupy przez internet
Istnieje wiele powodów, dla których tak duża liczba ludzi decyduje się na zakup komputera przez internet. Ma to swoje wady i zalety, ale w gruncie rzeczy transakcja wydaje się korzystna – przynajmniej w większości przypadków. Wiele jednak zależy od zaangażowania kupującego w ten zakup. Przecież zadowolenie w głównej mierze zależy od niego.


Wady zakupu komputera przez internet

Kupowanie komputera przez internet ma swoje słabe strony. A oto i one:

- trzeba czekać na dostawę komputera,
- nie można zobaczyć komputera na żywo,
- istnieje ryzyko padnięcia ofiarą oszustwa,
- komputer może zostać uszkodzony w czasie dostawy.

Niektórzy kupujący lubią obejrzeć to, co zamierzają nabyć, ocenić wygląd, dotknąć i zabrać ze sobą od razu po dokonaniu transakcji. W przypadku zakupów internetowych nie ma takiej możliwości, a jeszcze istnieje ryzyko, że komputer okaże się niezgodny z opisem i będzie trzeba go oddać. Takie sytuacje choć rzadko, czasem się zdarzają.

Zalety zakupu komputera przez internet

O zakupie komputerów przez internet mówi się również dużo dobrego. Oto powody, dla których warto zdecydować się na ten krok:

- duży wybór komputerów,
- atrakcyjne ceny z uwagi na silną konkurencję,
- można na spokojnie dokonać wyboru komputera bez nachalnej pomocy sprzedawców,
- można porównać komputery w kilku sklepach jednocześnie,
- zakup komputera w internecie to wygoda,
- istnieje możliwość zwrotu sprzętu w razie niezadowolenia.

Szukający dobrego komputera po atrakcyjnej cenie na pewno taki znajdą w sklepie internetowym i to niejednym. Ogólnie kupowanie tam sprzętu ma swoje plusy, co widać powyżej. W związku z tym tak wielu ludzi decyduje się na ten krok. Sprawdź popularne sklepy komputerowe na www.komputery360.pl

Czy warto kupić w internecie, skoro zakup ma też swoje wady?

Nie ma znaczenia, czy kupujemy w internecie komputer, czy tylko etui do telefonu za grosze. Zawsze jest jakieś ryzyko. Produkt nie dotrze na czas, w ogóle nie zostanie dostarczony albo nawet będzie niezgodny z opisem. Jednak z powyższego wynika, że zalet jest więcej niż wad i to one są jednak bardziej motywujące do zakupu. Przecież ewentualne ryzyko zawsze można zminimalizować, dzięki właściwemu postępowaniu. Wystarczy wybrać odpowiedni sklep, dokładnie sprawdzić opinie, opis produktów, a także inne szczegóły, a zakupy na pewno będą udane.

Kiedy nie warto kupować komputera w internecie?

Na pewno nie należy decydować się na zakup komputera w internecie, kiedy sklep wydaje się podejrzany, a opinie na jego temat nie są pozytywne. Wówczas trzeba szukać innego punktu sprzedaży. Jeżeli w sklepach internetowych nie ma komputera o oczekiwanych parametrach, również nie powinno się kupować sprzętu na siłę. To duży wydatek, wobec czego nie należy się do niego zmuszać. Warto podkreślić, że w sieci co chwilę pojawiają się nowe komputery. Wystarczy wstrzymać się z zakupem na jeden dzień, aby za niedługo kupić ten idealny, który będzie miał wszystko, co potrzebne.

Podsumowując, kupowanie komputerów w internecie ma swoje wady i zalety. Każdy sam musi podjąć decyzję i ustalić, czy tych kilka wad jest w stanie przeważyć i zniechęcić do zakupu, czy jednak całkiem spora ilość zalet zmotywować do danego czynu. Tak naprawdę dobrze sprawdzając sklep i wszystkie pozostałe szczegóły, można wyeliminować przynajmniej część wad. Ogólnie rzecz ujmując kupowanie komputerów w internecie to doskonałe rozwiązanie. Komu dziś chciałoby się chodzić od sklepu do sklepu i szukać tego jednego, jedynego, słuchając przy okazji opowieści sprzedawców, które nie zawsze są zgodne z prawdą, co wychodzi na jaw, gdy kupujący wie więcej niż sam sprzedawca.


[zobacz pozostałe]

 
Artykuły Linki Pomoc
Akcesoria do laptopów
Porady dla użytkowników
Testy laptopów
Używane laptopy
ThinkWiki
Notebookcheck
Forum
Aktualności
Kontakt
Copyright © notebook.co.pl All Rights Reserved