Acer [5]
 Asus [3]
 California Access [6]
 Clevo [2]
 COMPAQ [7]
 CTX [2]
 Dell [10]
 Digital [3]
 EuroCom [8]
 Fujitsu [5]
 GeriCom [2]
 Hewlett-Packard [6]
 Hyundai [1]
 IBM [12]
 Inne [1]
 NEC [3]
 Olivetti [1]
 Pablo [3]
 Panasonic [3]
 Portocom [4]
 PowerNote [1]
 Samsung [1]
 Siemens-Nixdorf [4]
 Sony [3]
 Toshiba [16]
 Tulip [1]
 TwinHead [14]
 Vobis [2]
 Zenith [3]

    1. agencja eventowa
    2. imprezy integracyjne dla firm organizujemy od ponad lat sprawdź nasze referencje skontaktuj się z nami zaufaj doświadczeniu

Panasonic ToughBook CF-18
Panasonic ToughBook CF-18
        Panasonic tworząc serie "Toughbook" miał na celu stworzenie urządzeń na wzór wojskowego standardu o lepszej konstrukcji i funkcjonalności przy cenie wyższej od laptopów o porównywalnych parametrach. Model Panasonic CF-18 spełnia to zadanie, to pełnowymiarowy model solidnie zbudowany z dobrej jakości materiałów potrafiący wytrzymać ekstremalne warunki eksploatacji. Dla przeciętnego użytkownika przydaje się zwłaszcza w wakacyjnych podróżach, można go bez obawy wrzucić do bagażnika.
      Chociaż wygląda na ciężki waży tylko 2 kg, zewnętrzna powłoka ze stopu magnezu znacznie wpływa na trwałość i tłumi uderzenia. Dysk twardy znajduje się dodatkowo w kieszeni odpornej na wstrząsy. Obudowa jest poskręcana łatwo dostępnymi śrubami a dysk i baterie można szybko wymienić.
      Dodatkowe przyciski szybkiego dostępu są duże i łatwo z nich korzystać nawet w rękawiczkach. Porty osłonięte gumowymi zaślepkami przed kurzem i wilgocią. Klawiatura jest nieco mniejsza od standardowej i wymaga oswojenia się z nią a dla osób z dużymi palcami może być trochę niewygodna co wpływa na prędkość pisania. Nietypowe ustawienie klawiszy kursora również wymaga przyzwyczajenia.
      Ekran obrotowy stabilnie zamocowany w obudowie nie drga nawet przy wstrząsach, może pracować w trybie Tablet. Dostępna jest również wersja CF-18 z ekranem dotykowym. Bardzo dużą zaletą jest regulacja jasności matrycy, obraz można tak ustawić, że będzie wyraźny nawet w warunkach dużego oświetlenia.
      Podczas praca na bateriach wytrzymuje około 3,5 godziny przy dużym zużyciu energii oraz około 6 godzin przy ekonomicznej eksploatacji. Laptop jest bardzo cichy i nawet przy dużym obciążeniu procesora dźwięk wentylatora jest prawie niezauważalny.
      Komputer jest wyposażony w pełny zestaw portów wejść/wyjść. CF-18 ma standardowo wbudowany w 802.11abg, działający bez problemów o dobrym zakresie i sile sygnału. Opcjonalnie mogą również być zamontowane Bluetooth, moduł GSM oraz GPS. Dostępne gniazdo na karty SD posiada ciekawą i bardzo praktyczną funkcję. Jest nią możliwość zabezpieczenia komputera przed dostępem niepowołanych osób. Aby uzyskać dostęp do komputera będzie potrzebne włożenie odpowiedniej karty pamięci SD.Parametry techniczne:

Podstawowe dane
 ProcesorPentium M 1200 Mhz
 RAM512 MB
 Cache32 KB
 FDD / CDbrak / brak
 HDD60.00 GB
 PCMCIA2x type I/II of 1x type III
Funkcjonalność
 KlawiaturaAngielska
 Urzadzenie wskazująceTouchPad
 BateriaLi-Ion 7.4V
 Waga2 kg
Obraz
 Wyświetlacz, rozdzielczośćTFT 10,4" - 1024x768
 Karta graficznaMobile Intel 915GMS Express 64 MB
wejścia / wyjścia
 Karta muzyczna / głośniki / mikrofon Tak / Tak / Nie
 RS232 / LPT / PS2 / stacja dokująca Tak / Nie / Nie / Nie
 USB / VGA / TV-Out / IrDATak / Tak / Nie / Nie


Oceny
Ocena:            Oceniający: norbi001 Data: 2011-01-27 03:38:18
Najlepszy sprzęt na świecie. Jestem w posiadaniu CF-18 MK1. Zawsze jeszcze coś by się zmieniło ale jak coś jest do wszystkiego to jest DO NICZEGO.
Wszystkich ocen: 1        Średnia ocen: 5.00
dodaj swoją ocenę
 
Artykuły Linki Pomoc
Akcesoria do laptopów
Porady dla użytkowników
Testy laptopów
Używane laptopy
ThinkWiki
Notebookcheck
Forum
Aktualności
Kontakt
Copyright © notebook.co.pl All Rights Reserved