Acer [5]
 Asus [3]
 California Access [6]
 Clevo [2]
 COMPAQ [7]
 CTX [2]
 Dell [10]
 Digital [3]
 EuroCom [8]
 Fujitsu [5]
 GeriCom [2]
 Hewlett-Packard [6]
 Hyundai [1]
 IBM [12]
 Inne [1]
 NEC [3]
 Olivetti [1]
 Pablo [3]
 Panasonic [3]
 Portocom [4]
 PowerNote [1]
 Samsung [1]
 Siemens-Nixdorf [4]
 Sony [3]
 Toshiba [16]
 Tulip [1]
 TwinHead [14]
 Vobis [2]
 Zenith [3]

Clevo Mitsu P-96-3R
Clevo Mitsu P-96-3R
       Wyposażono go w procesor Intel Pentium, taktowany zegarem o częstotliwości 133 MHz, który w zupełności wystarcza do podstawowych prac biurowych z wykorzystaniem systemu Windows. Pamięć operacyjna ma wielkość 24 MB. Ta nietypowa wartość została osiągnięta poprzez zamontowanie 8MB na płycie głównej i 16MB w pojedynczym module DIMM. Drugie gniazdo pozostawiono wolne, aby umożliwić przyszłą rozbudowę. Zainstalowany w notebooku dysk ma pojemność 1GB. Nie jest to zbyt wiele, ale dzięki montażowi w wyjmowanej kieszeni, możliwa jest prosta wymiana na większy model.
     Do wymiany danych służy, oprócz stacji dyskietek, napęd CD-ROM ośmiokrotnej prędkości, wyprodukowany przez firmę Toshiba, co zapewnia bardzo dobrą jakość i precyzję wykonania. Rzadko spotykana w tej klasie notebooków jest możliwość jednoczesnej pracy czytnika CD i stacji dyskietek. Nie jest konieczne uciążliwe wymienianie jednego modułu na drugi.
     Niewątpliwą zaletą komputera jest bardzo dobry wyświetlacz. Aktywna matryca TFT o przekątnej 12,1` daje wyraźny i ostry obraz. Dzięki maksymalnej rozdzielczości 800x600 wszystkie aplikacje wyglądają nie gorzej niż na ekranie zwykłego monitora. Wyświetlacz jest obsługiwany przez kartę graficzną Trident 9660 wyposażoną w 2MB pamięci obrazu. Umożliwia to uzyskanie pełnej palety 16,7 mln kolorów w maksymalnej rozdzielczości. Dodatkowo ciekawie prezentuje się możliwość bezpośredniego wyprowadzenia sygnału wideo w formacie PAL lub NTSC. Bardzo dobry jest również moduł konfiguracji karty w Windows 95. Posiada wszystkie istotne funkcje, które zazwyczaj są dostępne tylko w najdroższych produktach renomowanych firm. Mitsu został też wyposażony w 16-bitową kartę dźwiękową OPTi 930, która współpracuje z wbudowanymi, stereofonicznymi głośnikami.
     Układ wejścia/wyjścia jest standardowy: do rozszerzenia można wykorzystać dwa gniazda kart PC, a dzięki nim zainstalować dwie karty typu II lub jedną typu III. Do podłączania urządzeń zewnętrznych służy kompletny zestaw portów. Obejmuje on oprócz COM i LPT także gniazdo zewnętrznego monitora, klawiatury lub myszy PS/2 i joysticka. Dostępne są także złącza karty dźwiękowej, port IrDA oraz wyjście wideo. Istnieje możliwość podłączenia stacji dokującej lub replikatora portów


Parametry techniczne:

Podstawowe dane
 ProcesorPentium 133 Mhz
 RAM24 MB
 Cache256 KB
 FDD / CD1,44 - wymienna / CD - wymienny
 HDD1.00 GB
 PCMCIATyp III
Funkcjonalność
 KlawiaturaAngielska
 Urzadzenie wskazująceTouchPad
 BateriaNiMH
 Waga3,1
Obraz
 Wyświetlacz, rozdzielczośćTFT 12,1" - 800x600
 Karta graficznaTrident 9660 2 MB
wejścia / wyjścia
 Karta muzyczna / głośniki / mikrofon Tak / Tak / Tak
 RS232 / LPT / PS2 / stacja dokująca Tak / Tak / Tak / Tak
 USB / VGA / TV-Out / IrDANie / Tak / Tak / Tak


Oceny
Brak ocen
dodaj swoją ocenę
 
Artykuły Linki Pomoc
Akcesoria do laptopów
Porady dla użytkowników
Testy laptopów
Używane laptopy
ThinkWiki
Notebookcheck
Forum
Aktualności
Kontakt
Copyright © notebook.co.pl All Rights Reserved