Acer [5]
 Asus [3]
 California Access [6]
 Clevo [2]
 COMPAQ [7]
 CTX [2]
 Dell [10]
 Digital [3]
 EuroCom [8]
 Fujitsu [5]
 GeriCom [2]
 Hewlett-Packard [6]
 Hyundai [1]
 IBM [12]
 Inne [1]
 NEC [3]
 Olivetti [1]
 Pablo [3]
 Panasonic [3]
 Portocom [4]
 PowerNote [1]
 Samsung [1]
 Siemens-Nixdorf [4]
 Sony [3]
 Toshiba [16]
 Tulip [1]
 TwinHead [14]
 Vobis [2]
 Zenith [3]

gps lokalizator

lokalizowanie pojazdów i ludzi za pomocą profesjonalnych lokalizatorów gps długi czas pracy niezawodność

Toshiba Libretto 50CT
Toshiba Libretto 50CT
       Libretto 50CT firmy Toshiba stanowi pomost pomiędzy osobistym asystentem PDA a dużym notebookiem i jest pierwszym mininotebookiem z Windows 95. Jest niewielki i waży tyle, co średniej wielkości książka. Pod maską kryje się procesor Pentium 75, 16 MB RAM i dysk stały o pojemności 810 MB. Całość obsługuje pełnowartościowy system Windows 95. Libretto 50CT ma dobrze zaprojektowaną i wygodną obudowę, która cieszy oko. Klawiatura jest wygodna, ale mogła by być nieco większa (np. standard z innych notebooków), nie zwiększyłoby to zbytnio wymiarów urządzenia, a wydatnie podniosłoby komfort pracy.
    Mała Toshiba ma być alternatywą dla PDA z Windows CE i w tym wypadku rozmiar klawiatury nie jest wadą, a w porównaniu z typowymi PDA jest szczytem ergonomii. Zamiast myszki notebook wyposażony jest w coś, co nazwano MousePoint (pewne podobieństwo z rozwiązaniem IBM w ThinkPadach), czyli guzik sterowany ruchami opuszki palca. Sama konstrukcja nie jest może zaskakująca, natomiast położenie MousePointa na panelu obok ekranu wydaje się na pierwszy rzut oka dziwne. Wystarczy jednak parę minut pracy i użytkownik doceni to rozwiązanie.
      Toshiba wyposażona jest w wyświetlacz TFT o przekątnej 6,1 cala, na którym możemy oglądać obraz o rozdzielczości 640×480 punktów w trybie True Colour. Nie zabrakło również karty dźwiękowej zgodnej z Sound Blasterem Pro, wzbogaconej o programową syntezę wawetable. Dźwięków możemy słuchać przez głośniczek (zbyt cichy) lub przez słuchawki podłączane przez zewnętrzne złącze mini-DIN (mini jack). Ze światem zewnętrznym Libretto komunikuje się przez złącze podczerwieni oraz slot PC Card typ II. Między innymi przez to złącze przyłącza się do komputera zewnętrzną stację dyskietek.
     Ponieważ każdy dodatkowy port zwiększyłby wagę i wielkość mininotebooka, producent wyposażył Libretto w złącze umożliwiające podpięcie replikatora portów, dołączanego jako standardowe wyposażenie lub ministacji kart PC. Replikator rozbudowuje komputer o port szeregowy EPP, wyjście zewnętrznego monitora i złącze RS-232.
Stacja kart oprócz tych portów oferuje jeszcze jedno złącze PC Card, co daje możliwość zastosowania karty typu III.


Parametry techniczne:

Podstawowe dane
 ProcesorPentium 75 Mhz
 RAM16 MB
 FDD / CDbrak / brak
 HDD0.81 GB
 PCMCIATyp II
Funkcjonalność
 KlawiaturaAngielska
 Urzadzenie wskazująceTrackPoint
 BateriaLi-Ion
 Waga0,8
Obraz
 Wyświetlacz, rozdzielczośćTFT 6,1" - 640x480
 Karta graficznaChips & Technologies 65550 1 MB
wejścia / wyjścia
 Karta muzyczna / głośniki / mikrofon Tak / Tak / Nie
 RS232 / LPT / PS2 / stacja dokująca Nie / Nie / Nie / Tak
 USB / VGA / TV-Out / IrDANie / Nie / Nie / Tak


Oceny
Ocena:            Oceniający: jojtek Data: 2009-03-11 08:45:08
Win 95 Który obsugłuje USB to windows 95 OSR 2 albo z service pack 1 Jak ktoś chce SP to niech pisze na maila jojtek1364@wp.pl
Ocena:  Oceniający: JOE Data: 2008-10-02 09:24:00
Hej Saatz kup sobie na allegro adapter z PS/2 na USB, wpisz na allegro adapter, a potem poszukaj i będzie. A tak wogle spoko laptopik.
Ocena:            Oceniający: Andrzej Data: 2008-01-03 12:37:57
Bardzo fajna maszyna. Wbrew temu co pisał mój poprzednik oczywiście działa sieć (karta na PCMCIA) i można wgrać dowolne oprogramowanie.
Ocena:  Oceniający: saatz Data: 2006-06-08 12:34:05
Jestem użytkownikiem takiego komputerka. Mimo wielu lat sprawuje się nadal dobrze ! Natomiast co do wyposażenia to brakuje USB (nie ta epoka) natomiast mój model standardowo z tyłu obudowy posiada wyjście na drukarkę LPT1, wyjście na zewnętrzny monitor VGA i port COM1, oczywiście port IrDA jest także. Na wyposażeniu jest stacja dyskietek FDD 1,44" dołączana przez PCMCIA oraz modem telefoniczny (internet, fax) również na PCMCIA (PC Card). Mankamentem jest brak CD-ROMu, portów USB i karty sieciowej. 'Ni jak' :-) nie można dostać się do niego z nowszym oprogramowaniem ! Bezpośrednie połączenie kablowe przez porty LPT nie chce działać podobnie, jak przez port IrDA. Mimo, że IrDA wykrywa prawidłowo widziane urządzenia np: telefon komórkowy czy inny komputer. Niestety nie ma transmisji danych. Może problem leży po stronie Windowsa 95 ? Może uda mi się rozszeżyć możliwości komputerka przez podłączenie portów USB na karcie PCMCIA, chodź obawiam się czy WIN 95 sobie z tym poradzi ? PODSUMOWUJĄC :LIIBRETTO 50CT TO ŁADNA I ZGRABNA ZABAWECZKA NIESTETY TYLKO JAKO MASZYNA DO PISANIA I EWENTUALNIE DO INTERNETU PRZEZ MODEM JAKO KOMUNIKATOR - POCZTA,CZAT, ITP. Szkoda, że obecnie nie produkują tak małych laptopów o nieco mocniejszych parametrach. Przydałyby się np. do obsługi aparatu cyfrowego w plenerze.
Wszystkich ocen: 2        Średnia ocen: 5.00
dodaj swoją ocenę
 
 • Sterowniki 
 •  
 • Dokumentacja 
 •  
  Artykuły Linki Pomoc
  Akcesoria do laptopów
  Porady dla użytkowników
  Testy laptopów
  Używane laptopy
  ThinkWiki
  Notebookcheck
  Forum
  Aktualności
  Kontakt
  Copyright © notebook.co.pl All Rights Reserved