Acer [5]
 Asus [3]
 California Access [6]
 Clevo [2]
 COMPAQ [7]
 CTX [2]
 Dell [10]
 Digital [3]
 EuroCom [8]
 Fujitsu [5]
 GeriCom [2]
 Hewlett-Packard [6]
 Hyundai [1]
 IBM [12]
 Inne [1]
 NEC [3]
 Olivetti [1]
 Pablo [3]
 Panasonic [3]
 Portocom [4]
 PowerNote [1]
 Samsung [1]
 Siemens-Nixdorf [4]
 Sony [3]
 Toshiba [16]
 Tulip [1]
 TwinHead [14]
 Vobis [2]
 Zenith [3]

EuroCom 7200
EuroCom 7200
  Firma Eurocom zajmuje jedno z najwyższych notowań na listach popularności producentów notebooków w Kanadzie. Model 7200  to urządzenie najwyższej klasy, w niczym nie ustępujące komputerom stacjonarnym, a w wielu przypadkach wielokrotnie przewyższające je możliwościami.
     Sercem maszyny jest procesor Intel Pentium 200 MMX. Współpracuje on z 512 KB szybkiej pamięci podręcznej pipeline-burst cache oraz 32 MB pamięci operacyjnej typu EDO RAM, która została zainstalowana w postaci jednego modułu DIMM (drugie gniazdo pozostaje wolne). Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie podstawki ZIF, która umożliwia montaż praktycznie dowolnego procesora (w tym Cyrix i AMD) bez dużego nakładu sił i niebezpieczeństwa uszkodzenia drogiego układu. Płyta główna może współpracować nawet z Pentium MMX 233MHz.
     Jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów notebooka jest rewelacyjny wyświetlacz XGA o przekątnej 13,3 cala. Pozwala on na uzyskanie rozdzielczości 1024x768 w pełnej gamie kolorów. W przeciwieństwie do wielu popularnych paneli LCD ten zastosowany w Eurocomie posiada bardzo ostry obraz, a pod względem kontrastu i jasności przewyższa wiele zwykłych monitorów. Aby zapewnić pełne wykorzystanie możliwości wyświetlacza, kartę graficzną firmy Chips and Technologies wyposażono w 4MB pamięci obrazu!
     Istnieje możliwość zamontowania drugiego napędu HDD zamiast stacji dyskietek. W to samo miejsce instaluje się także opcjonalny napęd dysków magnetooptycznych lub drugą baterię. Eurocom 7200 został wyposażony w czytnik CD-ROM firmy TEAC o szesnastokrotnej prędkości. Posiada on osobne gniazdo, w związku z czym może pracować jednocześnie ze stacją dyskietek lub innym modułem znajdującym się na jej miejscu.
       Do rozbudowy notebooka mogą posłużyć dwa gniazda kart PC. Współpracują one z 32-bitową magistralą CardBus, która jest odpowiednikiem szyny PCI. W porównaniu ze standardowym PCMCIA, które ma szerokość 16 bitów, pozwala to na znaczne przyspieszenie pracy urządzeń. Jednocześnie nie przeszkadza w używaniu wszystkich starych kart PCMCIA.


Parametry techniczne:

Podstawowe dane
 ProcesorPentium MMX 200 Mhz
 RAM32 MB
 Cache512 KB
 FDD / CD1,44 - wymienna / CD - wymienny
 HDD1.30 GB
 PCMCIA2x type I/II of 1x type III
Funkcjonalność
 KlawiaturaAngielska
 Urzadzenie wskazująceTouchPad
 BateriaLi-Ion
Obraz
 Wyświetlacz, rozdzielczośćXGA 13,3" - 1024x768
 Karta graficznaChips & Technologies 65555 4 MB
wejścia / wyjścia
 Karta muzyczna / głośniki / mikrofon Tak / Tak / Tak
 RS232 / LPT / PS2 / stacja dokująca Tak / Tak / Tak / Tak
 USB / VGA / TV-Out / IrDATak / Tak / Tak / Tak


Oceny
Brak ocen
dodaj swoją ocenę
 
Artykuły Linki Pomoc
Akcesoria do laptopów
Porady dla użytkowników
Testy laptopów
Używane laptopy
ThinkWiki
Notebookcheck
Forum
Aktualności
Kontakt
Copyright © notebook.co.pl All Rights Reserved