Acer [5]
 Asus [3]
 California Access [6]
 Clevo [2]
 COMPAQ [7]
 CTX [2]
 Dell [10]
 Digital [3]
 EuroCom [8]
 Fujitsu [5]
 GeriCom [2]
 Hewlett-Packard [6]
 Hyundai [1]
 IBM [12]
 Inne [1]
 NEC [3]
 Olivetti [1]
 Pablo [3]
 Panasonic [3]
 Portocom [4]
 PowerNote [1]
 Samsung [1]
 Siemens-Nixdorf [4]
 Sony [3]
 Toshiba [16]
 Tulip [1]
 TwinHead [14]
 Vobis [2]
 Zenith [3]

TwinHead Aristo FT-9400
TwinHead Aristo FT-9400
       Jednostką napędową komputera procesor Intel Mobile Pentium II, taktowany częstotliwością 300 MHz i zasilany napięciem 1,8 V. Układ wyposażony w 512 KB pamięci cache drugiego poziomu pracuje na płycie głównej zarządzanej przez chipset 440BX. Z płytą zintegrowano kontroler grafiki, zdolny do jednoczesnego wyświetlania obrazu na ekranie TFT o przekątnej 14,2 cala oraz na zewnętrznym monitorze, a także na podłączanym przez gniazdo typu cinch odbiorniku TV. Maksymalna rozdzielczość wyświetlacza LCD, 10245768 z paletą 16,7 mln kolorów, pozwala na pracę np. z dużym arkuszem kalkulacyjnym bez przemęczania wzroku. Obok procesora graficznego na płycie głównej znalazł się układ ESS 1869, odpowiedzialny za udźwiękowienie komputera, kompatybilny z Sound Blasterem Pro i połączony z wbudowanymi głośnikami oraz mikrofonem. W obudowie notebooka producent umieścił także faksmodem pracujący z szybkością 56 Kbps, zapewniający szybki dostęp do Internetu, poczty itp.
     Napęd DVD-ROM drugiej generacji, produkcji Toshiby! Ten ostatni umożliwia odczyt zwykłych płyt CD-ROM, DVD, a także, w zestawieniu z dokupowanym osobno, instalowanym w gnieździe PC Card sprzętowym dekoderem MPEG-2, oglądanie filmów DVD-Video.
      Kartę dekodera można, używając dostarczonej przejściówki, podłączyć bezpośrednio do telewizora (gniazda cinch lub S-Video). Uzyskany w ten sposób obraz jest zdecydowanie lepszej jakości od tego z wyświetlacza LCD - cechuje go wyraźniejszy kontrast oraz żywsze kolory. Również jakość stereofonicznego dźwięku pozostaje bez zarzutu. Choć urządzenie obsługuje cyfrowy dźwięk AC-3, brak odpowiedniego złącza S/PDIF uniemożliwia przesłanie rozkodowanego sygnału do zewnętrznego wzmacniacza.
     Ciekawą opcją BIOS-u jest możliwość zapamiętania stanu systemu (Suspend to Disk), w tym zawartości pamięci operacyjnej na specjalnie przygotowanej partycji na dysku twardym. Operacja taka pozwala na zamrożenie notebooka np. w celu wymiany baterii i natychmiastowy powrót do stanu sprzed hibernacji - bez konieczności ładowania systemu operacyjnego.


Parametry techniczne:

Podstawowe dane
 ProcesorPentium II 300 Mhz
 RAM128 MB
 ChipsetBX
 Cache512 KB
 FDD / CD1,44 - wymienna / DVD - wymienny
 HDD4.00 GB
 PCMCIA2x type I/II of 1x type III
Funkcjonalność
 KlawiaturaAngielska
 Urzadzenie wskazująceTouchPad
 BateriaLi-Ion
 Waga3,5
Obraz
 Wyświetlacz, rozdzielczośćTFT 14,1" - 1024x768
 Karta graficznaTrident Cyber 9397 4 MB
wejścia / wyjścia
 Karta muzyczna / głośniki / mikrofon Tak / Tak / Tak
 RS232 / LPT / PS2 / stacja dokująca Tak / Tak / Tak / Tak
 USB / VGA / TV-Out / IrDATak / Tak / Tak / Tak


Oceny
Brak ocen
dodaj swoją ocenę
 
Artykuły Linki Pomoc
Akcesoria do laptopów
Porady dla użytkowników
Testy laptopów
Używane laptopy
ThinkWiki
Notebookcheck
Forum
Aktualności
Kontakt
Copyright © notebook.co.pl All Rights Reserved