Acer [5]
 Asus [3]
 California Access [6]
 Clevo [2]
 COMPAQ [7]
 CTX [2]
 Dell [10]
 Digital [3]
 EuroCom [8]
 Fujitsu [5]
 GeriCom [2]
 Hewlett-Packard [6]
 Hyundai [1]
 IBM [12]
 Inne [1]
 NEC [3]
 Olivetti [1]
 Pablo [3]
 Panasonic [3]
 Portocom [4]
 PowerNote [1]
 Samsung [1]
 Siemens-Nixdorf [4]
 Sony [3]
 Toshiba [16]
 Tulip [1]
 TwinHead [14]
 Vobis [2]
 Zenith [3]

TwinHead Slimnote VX
TwinHead Slimnote VX
  Podstawą komputera przenośnego Twinhead Slimnote VX jest procesor Pentium II. Procesor należy do serii Intel Mobile, jest taktowany zegarem 266 MHz i współpracuje z 512 KBpamięci podręcznej drugiego poziomu.
     Z płytą główną zarządzaną przez chipset Intel Triton BX zintegrowano kontroler graficzny Trident 9388 PCI wyposażony w 2 MB pamięci. Dzięki temu można uzyskać maksymalną rozdzielczość 1024 na 768 punktów przy 16--bitowej głębi barw. Generowany przez kartę obraz wyświetlany jest na zintegrowanym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym TFT o przekątnej 13,1 cala. LCD charakteryzuje się dość wysoką nominalną rozdzielczością wynoszącą również 1024x768 oraz dobrą jakością obrazu, ale nie jest, niestety, wolny od wad typowych dla urządzeń tej klasy. Przy stosunkowo szerokim kącie patrzenia LCD wyświetlał postrzępione fonty przy skalowaniu do niższych rozdzielczości oraz lekko smużył.
Stereofoniczny dźwięk generowany jest przez układ ESS 1869, którego wyjście podłączono do wbudowanych w srebrną obudowę głośniczków. Zgodnie z obecną tendencją komputer oferuje obok portu równoległego i szeregowego dwa uniwersalne złącza USB oraz port do komunikacji na podczerwień IrDA. Notebook w typowej konfiguracji może jednocześnie pracować z 24-krotnym napędem CD-ROM Matsushita UJDA150 oraz standardową stacją dyskietek 3,5 cala. Podstawową jednostką pamięci masowej w modelu Twinhead Slimnote VX jest wydajny dysk twardy o pojemności 3,24 GB.
     BIOS urządzenia zapisany w pamięci Flash umożliwia określenie wielu istotnych parametrów - szczególnie podczas pracy bez zewnętrznego źródła zasilania. Jednym z nich jest opcja umożliwiająca hibernację stanu systemu (Suspend to disk). Pozwala ona zapamiętać bieżącą zawartość pamięci operacyjnej oraz rejestrów procesora i innych urządzeń w pliku na dysku.
      Prezentowane urządzenie ze względu na zastosowanie wydajnych komponentów zapewnia wysoki komfort pracy, zbliżony do oferowanego przez komputery stacjonarne. Co więcej - nie jest to okupione zbyt wygórowaną ceną, dzięki czemu Slimnote VX ma szansę trafić nie tylko do bogatszych instytucji i firm.


Parametry techniczne:

Podstawowe dane
 ProcesorPentium II 266 Mhz
 RAM64 MB
 ChipsetBX
 Cache512 KB
 FDD / CD1,44 - wymienna / CD - wymienny
 HDD3.20 GB
 PCMCIA2x type I/II of 1x type III
Funkcjonalność
 KlawiaturaAngielska
 Urzadzenie wskazująceTouchPad
 BateriaLi-Ion
 Waga2,9
Obraz
 Wyświetlacz, rozdzielczośćTFT 13,3" - 1024x768
 Karta graficznaTrident Cyber 9388 2 MB
wejścia / wyjścia
 Karta muzyczna / głośniki / mikrofon Tak / Tak / Tak
 RS232 / LPT / PS2 / stacja dokująca Tak / Tak / Tak / Tak
 USB / VGA / TV-Out / IrDATak / Tak / Nie / Tak


Oceny
Ocena:            Oceniający: Grzesiek Data: 2010-02-25 10:58:55
Bardzo dobry komputer wytrzymały nie zawodny
Wszystkich ocen: 1        Średnia ocen: 5.00
dodaj swoją ocenę
 
Artykuły Linki Pomoc
Akcesoria do laptopów
Porady dla użytkowników
Testy laptopów
Używane laptopy
ThinkWiki
Notebookcheck
Forum
Aktualności
Kontakt
Copyright © notebook.co.pl All Rights Reserved